ARMAND XHULI

Armand Xhuli ka lindur më 20 korrik 1957. Në vitin 1981 ai pëfundon Universitetin e Arteve të Bukura me një diplomë në aktrim. Armandi është një regjisor, aktor, producent, drejtor produksioni, skenarist, autor dhe radio host. Përveç angazhimeve në radio prej 2013-tës e deri në 2023-shin ku krijoi e prezantoi plot 366 emisione, pasioni i tij për aktrimin nuk mbeti në sirtar pasi ka luajtur në plot 6 filma e seriale të njohura. 

a
a

Apparently we had reached a great height in the atmosphere, for the sky was a dead black, and the stars had ceased.

fb. tw. ig.